Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.  Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą politykę.

[Zamknij]

logo-dni-kreatywności


Filmteractive

 

 

Filmteractive to interdyscyplinarne międzynarodowe wydarzenie na granicy kultury i biznesu poświęcone nowym mediom, produkcjom filmowym ze szczególnym uwzględnieniem projektów crossmedialnych oraz nowoczesnych technologii. Celem wydarzenia jest edukacja twórców, wpieranie przemysłów kreatywnych, tworzenie sieci współpracy między biznesem i twórcami oraz pokazanie, że ich współdziałanie daje obustronne korzyści. To tutaj twórcy nowatorskich projektów z szeroko pojętej branży audiowizualnej, filmowcy, twórcy aplikacji mogą zaprezentować swoje prace oraz wymieniać się profesjonalnymi doświadczeniami, a tym samym zwiększyć swoje kompetencje związane ze skutecznym funkcjonowaniem w otoczeniu biznesowym. Naszych gości zachęcamy do szukania inspiracji i networkingu.

Filmteractive ma być miejscem dyskusji na tematy z pogranicza nowatorskiego marketingu, kreatywności i nowych technologii. To tutaj można otworzyć swój umysł na nowe idee i trendy, nauczyć się jak sprawnie funkcjonować w teraźniejszości i jak dobrze przewidzieć zmiany nadchodzące w przyszłości.

Trzonem wydarzenia są dwie konferencje, na których pokazujemy m.in wyselekcjonowane, najlepsze projekty z ostatniego roku z Polski i z zagranicy, które są najlepszymi przykładami przemysłów kreatywnych.

 

Rejestracja na Filmteractive w Łodzi:  http://filmteractive.eu/formularz/lodz  

http://filmteractive.eu/

 

Warszawa:

Konferencja 4 października w Warszawie odbędzie się w ramach Dni Kreatywności, organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest pytanie: Czy transformacja cyfrowa zmienia przemysły kreatywne na lepsze? Odpowiedzi poszukają eksperci m.in. z Google, HBO, MediaMonks, Wirtualnej Polski, Mubi i Player.pl.

Zapraszamy do bezpłatnej rejestracji.

 

Łódź:

7-8 października odbędzie się druga konferencja Filmteractive.

Zapraszamy na dwa dni wypełnione inspiracjami, trendami i pytaniami o nowe formy narracji, a także prezentacjami najbardziej aktualnych projektów stworzonych z wykorzystaniem najnowszych technologii rejestracji i prezentacji obrazu. Przedstawiciele przemysłów kreatywnych, badacze kultury oraz eksperci branży filmowej spotkają się, żeby porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i wiedzą na tematy związane filmem i technologią i reklamą.

Konferencja w Łodzi współorganizowana przez VnLAB PWSFTiVT skupiać się będzie na “Nowych narracjach wizualnych”.

Pierwsza część wykładów poświęcona będzie potencjałowi narracyjnemu, artystycznemu i poznawczemu mediów immersyjnych. Rozmowy wibrować będą dookoła sposobów konstruowania narracji w kontekście rozwijających się technologii cinematic VR i stereoskopii, rzeczywistości rozszerzonej (AR), sztucznej inteligencji (AI) oraz gier wideo. Drugi moduł skupiony będzie na nowych formach narracji, powstających z wykorzystaniem technologii interaktywnych i cyfrowych, takich jak dokument interaktywny, esej filmowy, projekty trans- i crossmediowe czy narracje partycypacyjne. Ostatnia część poświęcona będzie sposobom monetyzacji treści cyfrowych i interaktywnych, a także poszukaniem odpowiedzi na pytanie kim są współcześni odbiorcy: gdzie, na czym i w jaki sposób oglądają treści audiowizualne? Jak ich doświadczają, jak się kształtuje ich uwaga, jakie są ich nawyki i z czego wynikają?

 

Strefa Innowacji Filmteractive to organizowana już po raz drugi impreza towarzysząca Filmteractive w Łodzi (7-8 października , Szkoła Filmowa w Łodzi). To miejsce, gdzie uczestnicy dostają namacalną możliwość poznania nowych technologii, doświadczenia ich oraz poznania najlepszych sposobów ich wykorzystania w reklamie, filmie i edukacji. Dzięki temu, że Strefa ma charakter interaktywny, warsztatowy- daje możliwość zapoznania się z działaniem urządzeń, możliwościami technicznymi, wypróbowania na sobie ich działania. Umożliwia poznanie technologii hologramów, rzeczywistości rozszerzonej, rzeczywistości wirtualnej oraz innowacyjnych aplikacji.

Rzetelna i aktualna wiedza na temat ciągle ewoluujących nowych technologii i możliwość ich zastosowania nie jest łatwo dostępna. Sprzęt jest nieustająco modyfikowany, technologie są kosztowne - nie mamy do nich dostępu na co dzień, a mogą okazać pomocne w realizowaniu projektów, wyzwań, inspirować projektowanie nowych rozwiązań. Strefa Innowacji Filmteractive jest miejscem, gdzie wszyscy zainteresowani, zarówno zawodowo, jak i prywatnie mogą doświadczyć tych technologii, wypróbować działanie i poznać ich zastosowanie w przemysłach kreatywnych (przede wszystkim w filmie i w reklamie, w rozrywce, edukacji i w biznesie). Strefa ma też inspirować twórców do szukania nowych rozwiązań, nowych partnerów.

Nasi goście będą także mogli skorzystać ze stworzonego na potrzeby strefy Kina VR „Czasoprzestrzenie 2019”. Odwiedzających strefę zapraszamy na przegląd najciekawszych produkcji VR z całego świata, w tym premier z takich festiwali jak Sundance, Wenecja czy Tribeca.